OSC Wintertraining Meyers Park, Results

2018-01-28


Bahn A 2,2 km, 70 m 8 Controls
1 1201156 Christoph Freudenfeld #3 TSV Worpswede 11:47
2 8649285 Christian Teich #4 OSC Hamburg 12:19
3 8171995 Kilian Lilje #4 TSV Worpswede 14:09
4 406331 Markus Dresel #4 SC Klecken 14:28
5 8000785 Patrick Dresel #4 SC Klecken 14:31
6 1234085 Torben Timmermann #4 OSC Hamburg 14:48
7 1690303 Michael Schwien #2 SC Klecken 15:05
8 7877607 Hartmut Hoera #3 Bundeswehr 15:28
9 888919 Jonas Dresel #4 SC Klecken 15:46
10 1120268 Silvia Nolte #3 TSV Nusse 18:01
11 2051685 Thorben Wulf OSC Bremerhaven Triathlon 18:25
12 1051961 Bjoern Hansen Luebecker Turnerschaft 19:16
13 540329 Antje Sobczak MTV Soltau 19:31
14 8649286 Wolfgang Matziol SC Klecken 23:41
15 1304611 Ralph Becker #2 SC Klecken 24:10
16 1470175 Marcel Ackermann TSV Nusse 24:52
17 2812 Barbara Dresel #3 SC Klecken 25:00
18 422685 Saskia Behnke VfL Hitzhusen 27:23
19 950817 Constantin+Henriette Freudenfeld TSV Worpswede 33:02
20 2082032 Sabrina und Finja Römer Familie Römer 35:36
21 2051689 Anniina Heikkilae   37:16
22 502211 Kirsten + Ole Teich OSC Hamburg 56:15
- 901965 Thomas Behnke SC Kirch und Westerweyhe MP
- 2007573 Silvia Ritter-Langnes & Annelie Langnes ohne Verein MP
- 2007574 Kirsten Huse & Judith Fankhauser ohne Verein MP
- 1290612 Jorgo Hey OSC Hamburg DNF

Bahn B 2,9 km, 120 m 10 Controls
1 8649285 Christian Teich OSC Hamburg 17:15
2 1201156 Christoph Freudenfeld TSV Worpswede 20:53
3 9101383 Jonathan Haeusser OSC Hamburg 21:48
4 1234085 Torben Timmermann #2 OSC Hamburg 23:13
5 8171995 Kilian Lilje #3 TSV Worpswede 23:18
6 406331 Markus Dresel #3 SC Klecken 23:31
7 7000024 Gerrit Rode #3 TSV Worpswede 24:12
8 8000785 Patrick Dresel #3 SC Klecken 24:56
9 550704 Udo Sobczak MTV Soltau 25:16
10 888919 Jonas Dresel #3 SC Klecken 25:42
11 1690303 Michael Schwien SC Klecken 26:12
12 2048507 Lennart Goos #2 SC Klecken 26:22
13 7877607 Hartmut Hoera Bundeswehr 28:17
14 2067689 Timo Kreyer #3 SC Klecken 29:02
15 2007577 Juha Heikkilae #3 KortJV 30:44
16 2082031 Sebastian Römer #2 Familie Römer 32:07
17 2111486 Catherine Scheck VfL Hitzhusen 33:26
18 406330 Carsten Eckert SC Klecken 33:50
19 901965 Thomas Behnke #4 SC Kirch und Westerweyhe 34:52
20 1051961 Bjoern Hansen #2 Luebecker Turnerschaft 35:31
21 620204 Thomas Binsch #3 SC Klecken 35:48
22 1120268 Silvia Nolte #4 TSV Nusse 35:53
23 540329 Antje Sobczak #2 MTV Soltau 40:26
24 1171953 Matthias Dittmers #3 TSV Malente 42:23
25 1308720 Stefan Ackermann #2 ESV Buechen 42:47
26 1304611 Ralph Becker SC Klecken 42:51
27 8649286 Wolfgang Matziol #2 SC Klecken 46:00
28 1470175 Marcel Ackermann #2 TSV Nusse 48:31
29 0 Cynthia Wester OSC Hamburg 58:58
30 422685 Saskia Behnke #2 VfL Hitzhusen 60:17
31 2007590 David Fankhauser & Jakob Fankhauser ohne Verein 73:07
- 502911 Jana Schröder ohne Verein MP

Bahn C 3,0 km, 125 m 10 Controls
1 8649285 Christian Teich #3 OSC Hamburg 19:59
2 8171995 Kilian Lilje TSV Worpswede 23:18
3 406331 Markus Dresel #2 SC Klecken 24:14
4 7000024 Gerrit Rode TSV Worpswede 24:57
5 8000785 Patrick Dresel #2 SC Klecken 25:59
6 1234085 Torben Timmermann OSC Hamburg 26:19
7 888919 Jonas Dresel #2 SC Klecken 27:40
8 1965000 Oliver Seifert TSV Malente 28:08
9 1201156 Christoph Freudenfeld #2 TSV Worpswede 28:42
10 2048507 Lennart Goos SC Klecken 29:36
11 550704 Udo Sobczak #2 MTV Soltau 29:46
12 1690303 Michael Schwien #3 SC Klecken 29:51
13 2007577 Juha Heikkilae KortJV 30:36
14 2082031 Sebastian Römer Familie Römer 31:16
15 2067689 Timo Kreyer #2 SC Klecken 31:18
16 1957506 Uwe Dresel #2 SC Klecken 32:34
17 1120268 Silvia Nolte #2 TSV Nusse 33:32
18 620204 Thomas Binsch SC Klecken 34:16
19 1171953 Matthias Dittmers TSV Malente 34:47
20 7877607 Hartmut Hoera #2 Bundeswehr 35:16
21 2111486 Catherine Scheck #2 VfL Hitzhusen 36:00
22 901965 Thomas Behnke #2 SC Kirch und Westerweyhe 38:13
23 553112 Ruediger Reischuk Luebecker Turnerschaft 38:55
24 300907 Leif Leo Dittmers #2 SVG Poenitz 39:04
25 1515480 Axel Entrup OSC Hamburg 39:18
26 1051961 Bjoern Hansen #3 Luebecker Turnerschaft 39:28
27 9101383 Jonathan Haeusser #3 OSC Hamburg 39:29
28 501940 Carsten Ripke #2 Phoenix Lübeck 39:31
29 2812 Barbara Dresel #2 SC Klecken 44:00
30 406330 Carsten Eckert #2 SC Klecken 47:08
31 2051686 Eivind Langnes & Petter Langnes ohne Verein 55:34
32 1304611 Ralph Becker #3 SC Klecken 65:02
33 59095 Albrecht Bergt TSV Fischerhude 87:16
- 1075101 Olaf Hey OSC Hamburg MP

Bahn D 3,2 km, 140 m 9 Controls
1 8649285 Christian Teich #2 OSC Hamburg 19:29
2 1201156 Christoph Freudenfeld #4 TSV Worpswede 23:53
3 406331 Markus Dresel SC Klecken 24:12
4 9101383 Jonathan Haeusser #2 OSC Hamburg 25:14
= 1234085 Torben Timmermann #3 OSC Hamburg 25:14
6 7000024 Gerrit Rode #2 TSV Worpswede 25:26
7 8171995 Kilian Lilje #2 TSV Worpswede 26:10
8 8000785 Patrick Dresel SC Klecken 27:26
9 888919 Jonas Dresel SC Klecken 30:11
= 1965000 Oliver Seifert #2 TSV Malente 30:11
11 2048507 Lennart Goos #3 SC Klecken 32:42
12 2067689 Timo Kreyer SC Klecken 32:50
13 2007577 Juha Heikkilae #2 KortJV 33:08
14 550704 Udo Sobczak #3 MTV Soltau 33:44
15 1690303 Michael Schwien #4 SC Klecken 34:00
16 501940 Carsten Ripke Phoenix Lübeck 34:25
17 620204 Thomas Binsch #2 SC Klecken 35:35
18 1957506 Uwe Dresel SC Klecken 35:47
19 7877607 Hartmut Hoera #4 Bundeswehr 36:57
20 1120268 Silvia Nolte TSV Nusse 37:08
21 1171953 Matthias Dittmers #2 TSV Malente 38:24
22 1051961 Bjoern Hansen #4 Luebecker Turnerschaft 38:42
23 553112 Ruediger Reischuk #2 Luebecker Turnerschaft 38:44
24 300907 Leif Leo Dittmers SVG Poenitz 41:01
25 1515480 Axel Entrup #2 OSC Hamburg 42:47
26 901965 Thomas Behnke #3 SC Kirch und Westerweyhe 44:36
27 2812 Barbara Dresel SC Klecken 45:48
28 1308720 Stefan Ackermann ESV Buechen 46:12
29 1678786 Horst Mevius Luebecker Turnerschaft 55:43
30 2051685 Thorben Wulf #2 OSC Bremerhaven Triathlon 57:07
31 2717 Irmela Bergt TSV Fischerhude 58:05
32 1235567 Benneth Kloth Luebecker Turnerschaft 62:33


Created 2018-01-28 17:15:32 with SI-Droid Event 1.8.2